Category
Top rated products
-
1PC Luxurious Rabbit-Shaped Long Plush Sofa Cushion - Ultra-Soft, Thickened, and Delicate for Winter Warmth - Non-Slip Furniture Protective Cover for Living Rooms, Bedrooms, and Offices with Easy Care and Durable Construction
Rated 5.00 out of 5$7.42 – $25.35Price range: $7.42 through $25.35 -
GAOMON S620 6.5 x 4 Inches Digital Tablet Anime, OSU with 8192 Levels Battery-Free Pen
Rated 5.00 out of 5$46.14 -
TOZO T9 True Wireless Earbuds Bluetooth 5.3 Noise Cancelling 4 Mic Headphones Deep Bass
Rated 5.00 out of 5$16.65 – $19.85Price range: $16.65 through $19.85 -
XIAOMI True Wireless Earphones E17 ANC Bluetooth5.3 Earbuds Active Noise Cancelling In Ear HiFi Stereo Headsets For Android iOS
Rated 5.00 out of 5$10.15 – $10.72Price range: $10.15 through $10.72 -
Metal Anal Plug Stainless Steel Butt Plug With Jewelry Colorful Crystal Anus Plug Anal Bead Adults Sex Toys for Women Adult Game
Rated 5.00 out of 5$8.28 – $22.47Price range: $8.28 through $22.47 -
A4 Digital Graphics Tablet: LED Light Box Pad for Writing, Painting
Rated 5.00 out of 5$11.02 -
Jabra Evolve 20 USB Stereo Ear-Pad Headset
Rated 5.00 out of 5$39.44 -
Men'S Casual Fashion Shirt Striped Texture Fabric Comfortable Senior Soft Skin Suitable for Home Or Commute Wearing All Stylish Shirts Simple Elegant Style Men'S Top Long Sleeve Shirts for Men
Rated 5.00 out of 5$27.43 – $27.73Price range: $27.43 through $27.73 -
Logitech H390 USB Headset with Microphone - Black
Rated 5.00 out of 5$49.00Original price was: $49.00.$26.28Current price is: $26.28. -
2024 Autumn Winter New Arrivals Dress Elegant O-neck Solid Texture Flounce Long Dress Women Winter New Long Sleeve Dress Sales
Rated 5.00 out of 5$6.14 – $7.02Price range: $6.14 through $7.02
World Trading Site
BYONE BY16 Dual Screen Laptop Intel Core i9 10885H 16.1 Inch + 14.1 Inch Touch Screen Gaming Laptop Business Notebook Compute
$1,418.63 Original price was: $1,418.63.$1,056.04Current price is: $1,056.04.
Note:
1:We have a Russian warehouse, and Russian buyers choose “express” with a delivery time of 3-7 days. The products can be returned to the Russian warehouse
2 :We can send you the required Windows language system and power plug according to your country
Packaging:
Laptop * 1
Charger * 1
Keyboard sticker * 1
Mouse * 1
Mouse pad * 1
Feature
16 inch 1920*1200P IPS Screen
14 inch 1920*550P Touch Screen
1. Advanced powerful processor Intel 10th gen core i9 with Intel UHD Graphics for gaming and design;
2. Support additional connection to graphics cards of the following specifications:
a. AMD full series graphics cards
b. NVDIA graphics cards below GTX750Ti
Note: Additional Graphics Card Dock(PCIE Adapter) needs to be purchased separately;
3. 2xDDR4 SODIMM ram slots support up to 64GB 2933MHz big memory;
4. 2xM.2 SSD slots support up to 4TB big storage, NVMe speed 5 times faster than SATA;
5. 16 inch 1920×1080 IPS screen+14 inch 1920×550 touch screen for multi-fun play;
6. 1MP front camera, 91.6x69mm big touch pad, full size backlit keyboard;
7. 1000M RJ45 LAN+Dual band AC WiFi, Bluetooth4.2;
8. Exquisite IP design, metal body, 3D Surround Speakers,reasonable layout, multiple interfaces.
Product parameters
Brand:BYONE BY16
Warranty:1 year
CPU:Intel Core i9-10885H
Video Memory Capacity: Main memory allocated memory
Display Size: 16inch+14inch
14 INCH Screen Support Touch, 16 INCH Screen Don't Support Touch
Display Ratio: 16:9
Screen Refresh Rate: 60Hz
Dimensions (WxHxD): 355x245x28mm
RAM: DDR4-16GB 32G
SSD: 512GB-2TB
Weight (Battery Included): 1.8Kg-2.3Kg
Hard Drive Type: SSD
Certification: CE、FCC
BT:BT4.2
Operating System: Windows 11
Origin: CN(Origin)
Graphics Card Model: Intel UHD
Type: Slim Laptop
Panel Type: IPS
Battery:5000mah
Average Battery Life(in hours): 4-6hours
Body Material: Metal
Display resolution: 1920×1080
Feature 1: Full-size keyboard
Feature 2: Full Metal Bod
Screen: IPS HD Screen
Resolution: 1920×1080
Port: 3.5 mm Audio Jack
Port: 1*USB2.0
Port: 2*USB3.0
Port:1*RJ45
Port:1*Type-C






















Warranty Service
Most problems can be solved through online technical support.
If your laptop has been purchased for more than 365 days and is malfunctioning, you can contact us and provide the model number of the product you purchased, we will provide the appropriate accessories according to the model number you purchased, but the accessories you need to pay for yourself.

SYSTEM
Each of our laptops will help customers to install the system and can be used normally. Please do not replace other systems to our laptops without authorization. This may cause some drivers to be lost. If this happens, the customer Be responsible for yourself, we can help you solve the problem, but we do not assume the problem of system incompatibility caused by reinstalling the system.*The original keyboards are English. If you have stickers in other languages, please leave a message in the order. We are serious about serving attentively.

ABOUT TAXES
Our price doesn't include any taxes. The buyers are responsible for customs clearance. Any special demands, please tell us, we'll try our best to help you.If the parcel get strict inspected by custom,You still need to pay tax to clear custom. We won't bear the customs taxes. The cost of return or lost parcel would be on customer due to reject customs clearance.
ABOUT SHIPPING
Free Shipping Note: Free shipping means we pay the normal shipping fee. Remote area will be charged remote area delivery fee additionally, and the tax is bared by buyer.

FEEDBACK & REVIEWS
If satisfied with our product, please kindly leave 5 star rating.Any questions, please contact us,we'll help you in the first time

| Weight | 39 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 cm |
| Brand Name | BYONE |
| BYONE Model | BY16P |
| Graphics Brand | Intel |
| Port | HDMI-compatible |
| Video Memory Capacity | Main memory allocated memory |
| Display Size | 16" |
| Display Ratio | 16:9 |
| Max Turbo Frequency | 5.3GHZ |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Base Frequency (GHz)4 | 2.4GHZ |
| Thermal Design Power | 45W |
| Type | Gaming Laptop |
| Dimensions (WxHxD) | 356.8×247.2×28.6mm |
| Expandable storage | YES |
| Operating System | Windows 11 |
| Origin | Mainland China |
| Graphic Type | Integrated |
| Graphics Card Model | Intel UHD |
| Number of Cores | 8 |
| Hard Drive Type | SSD |
| Memory Type | DDR4 |
| Keyboards | Numeric Keypad |
| Screen Refresh Rate | 60Hz |
| Hard Drive Capacity | 2TB |
| Weight (Battery Included) | ≥2.0Kg |
| CPU Brand/Model | Intel Core i9-10885H |
| Panel Type | IPS |
| Touch Screen | YES |
| RAM | 32GB |
| Body Material | Metal |
| Thickness | ≥20mm |
| Feature | Numpad block |
| Average Battery Life(in hours) | 4-6hour |
| Certification | RoHS |
| Wireless Interfaces | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Display resolution | 1920×1200 |
| Keyboard backlit type | monochrome |
| Hard Drive Interface | M.2 |
| Battery Capacity(mAh) | 5000 |
| Recommended use | Daily Entertainment |
| Network Communiction | WIFI |
| Battery lifetime | up to 4 – 6 hour |
| Package | Yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
-
Jabra Evolve 20 USB Stereo Ear-Pad Headset
$39.44Sold By: www.AliDady.comElevate your audio experience with the Jabra Evolve 20 UC Stereo Ear-Pad Headset. This top-of-the-line headset boasts impressive features such as active noise cancellation, HD voice, and adjustable headband. It also comes with a boom microphone, volume control, and a built-in on/off switch for added convenience.Connectivity is made easy with its USB jack option. Whether for work or leisure, this black Jabra Evolve 20 headset is perfect for those who demand excellent audio quality without compromising comfort. Its open back design and microphone mute button are just some of the added features that make it a truly exceptional headset.
Add to cart Buy Now -
Children’s HD Digital Waterproof Camera
$17.21Sold By: Great_StoreProduct information: Battery capacity: 600 mA Charging time: 2-3 hours Working time: 3-6 hours Product size: 80*60 Current and voltage: 5V/1A Liquid crystal screen: 2.3 inches Weight: 65g PC interface: USB 2.0 The product is 800W pixels
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Mini Projector LED 1080P HD Home Cinema Portable Home Movie Projector Black New
$30.23Sold By: www.AliDady.comNew Item Description: Note: The power supply needs to be greater than or equal to 5V 2A describe: Projection size: 14-100 Default physical resolution: 320*180p Support resolution: 1920*1080max Lumens: 15 ± 3 lumens Light source: LED, 30,000 hours lifespan Projection technology: LCD Working voltage: DC5V Working current: 2A Power: 10W Remote control: panel buttons/infrared remote control …
Mini Projector LED 1080P HD Home Cinema Portable Home Movie Projector Black NewRead More
Add to cart Buy Now -
Mini LED Projector Portable LCD Display Small Home Projector 1080p Same Screen
$32.50Sold By: Great_Storeimg{width: 100%;}; Feature: 1. SAME SCREEN FUNCTION: Mini projector for IOS, for phones, tablets can be connected using the device’s charging cable, no need for a separate phone adapter cable. 2. OPTICAL LENS: Palm sized projector. With new optical calibration, matching professional optical lens, the picture is clear and visible, solving the problem of …
Mini LED Projector Portable LCD Display Small Home Projector 1080p Same ScreenRead More
Add to cart Buy Now










Reviews
There are no reviews yet.