Category
Top rated products
-
Logitech H390 USB Headset with Microphone - Black
Rated 5.00 out of 5$49.00Original price was: $49.00.$26.28Current price is: $26.28. -
2024 Autumn Winter New Arrivals Dress Elegant O-neck Solid Texture Flounce Long Dress Women Winter New Long Sleeve Dress Sales
Rated 5.00 out of 5$6.14 – $7.02Price range: $6.14 through $7.02 -
XPPen Deco 01 V2 10x6 inch 8192 Level Battery-free Pen Support Windows Mac Digital Graphics Tablet for Drawing Animation
Rated 5.00 out of 5$85.35Original price was: $85.35.$53.50Current price is: $53.50. -
1PC Luxurious Rabbit-Shaped Long Plush Sofa Cushion - Ultra-Soft, Thickened, and Delicate for Winter Warmth - Non-Slip Furniture Protective Cover for Living Rooms, Bedrooms, and Offices with Easy Care and Durable Construction
Rated 5.00 out of 5$7.42 – $25.35Price range: $7.42 through $25.35 -
GAOMON S620 6.5 x 4 Inches Digital Tablet Anime, OSU with 8192 Levels Battery-Free Pen
Rated 5.00 out of 5$46.14 -
TOZO T9 True Wireless Earbuds Bluetooth 5.3 Noise Cancelling 4 Mic Headphones Deep Bass
Rated 5.00 out of 5$16.65 – $19.85Price range: $16.65 through $19.85 -
XIAOMI True Wireless Earphones E17 ANC Bluetooth5.3 Earbuds Active Noise Cancelling In Ear HiFi Stereo Headsets For Android iOS
Rated 5.00 out of 5$10.15 – $10.72Price range: $10.15 through $10.72 -
Metal Anal Plug Stainless Steel Butt Plug With Jewelry Colorful Crystal Anus Plug Anal Bead Adults Sex Toys for Women Adult Game
Rated 5.00 out of 5$8.28 – $22.47Price range: $8.28 through $22.47 -
A4 Digital Graphics Tablet: LED Light Box Pad for Writing, Painting
Rated 5.00 out of 5$11.02 -
Jabra Evolve 20 USB Stereo Ear-Pad Headset
Rated 5.00 out of 5$39.44
World Trading Site
Dental Wave One Gold Rotary Files Endo Root Canal Treatment Dentistry Instrument Dental Reciprocating Endo Files
$26.11 – $26.26Price range: $26.11 through $26.26
Dental Wave One Gold Rotary Files Endo Root Canal Treatment Dentistry Instrument Dental Reciprocating Endo Files
Description:
Applications: Engine Use
Material: NITI
Length: 21mm and 25mm
Size: 0720# 0725# 0635# 0545#
Certificate: CE/ISO13485
Sterilizable: MAX134°C
Packing: 6pcs/box( Assorted or single size)
Function:
Preflex, fracture resistance,,varied tapers,improves flexibility and cutting efficiency,especially in tighter or more curved canals
Features & Advantage:
● Heat activation technology, when put in hot water files can back straight automatically.
● Pre-curved function, more safe for special root canal.
● For most cases only need one file, applicable for curved and narrow root canal.
Method of application:
1.First establish a smooth path
2.Along with the strike of the file, pull it up and down for 4-5 times and then clean the root canal with sodium
hypochlorite.
3.Do not brush forcibly during the operation.
4.Clean with sodium hypochlorite and lubricate with EDTA repeatedly.
5.Clear of the debris of root canal in timeand maintain the canal unobstructed.













wave one gold пилки для ногтей
limas de endodoncia endodoncia dental
limas rotatorias endodoncia dental products
dental endodoncia dentista odontología
odontología dental набор инструментов
инструменты dental products dentistry стоматология материалы odontología material
odontología ofertas material dental
стоматологические инструменты
insumos dentales productos odontológicos
materiales odontológicos
dental odontología распродажа инструмента
limas rotatorias endodoncia
odontologia ofertas insumos odontologicos
limas de endodoncia odontologos material
стоматологические материалы
laboratorio dental
стоматология инструмент
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| Brand Name | Jingoal |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Material | Niti |
| Name | Dental wave one gold files |
| Length | 21mm/25mm/31mm |
| Feature | rotary files endo |
| Dentistry | Endodontics |
| dental dentistry | Dentist |
| Tool kit | dental products |
| Dentist materials | Material dentistry |
| Drill dental laboratory | dentistry offers |
| Dental instruments | material dental |
| dental supplies Dental endodontics | Odontologic |
| dentistry deals | dental supplies |
| Endodontic files | manual tools |
| limas rotatorias endodoncia | rotary files endodontic |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
-
Nanomister Lashes Sprayer Nebulizer Machine For Eyelashes Mini Face Steamer Sprayer Portable Hydrating Nanometer Mist Nebulizer
$9.39 – $9.45Price range: $9.39 through $9.45Sold By: www.AliDady.comNanomister Lashes Sprayer Nebulizer Machine For Eyelashes Mini Face Steamer Sprayer Portable Hydrating Nanometer Mist Nebulizer Description: Type: facial steamer Color: white/ /green/blue Material: ABS Charging time: 1hour Product Size: 3.9×3×10cm Water tank: about 30ml Specifications: This water spraryer with large water tank can penetrate deep into the skin and vitalize the skin. Atomized particles …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
100Pcs/box Multi-Condition Ear Seed Acupressure Kit Disposable Press Needle Ear Seeds Acupuncture Vaccaria Plaster Bean Massagee
$16.60Original price was: $16.60.$10.08Current price is: $10.08.Sold By: www.AliDady.comInstruction: Please take off the needle sticker by tweezers from the panel, then we will see the needle point. Find out the acupuncture point of the body, press instantly the needle into the point through the thumb. Perhaps there is a little pain, but it will disappear immediately. Attention: Acupuncture needles can’t inject into the …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Newest High-Quality 99.5% Super Gooscia Tattoo Cream Before Permanent Makeup Microblading Piercing Eyebrow Lips 10g
$17.87 – $92.01Price range: $17.87 through $92.01Sold By: www.AliDady.comPackage: 2/3/5/10/20/30pcs Weight: 10G Detail: this is before cream for tattoo, if want to know more, please contact us, thanks
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Woods Lamp Skin Analyzer For Skin UV Magnifying For Beauty Facial Testing Wood Lamp Light Skin Analysis Detection Skin Care
$89.16Original price was: $89.16.$37.46Current price is: $37.46.Sold By: www.AliDady.com
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page











Reviews
There are no reviews yet.