Category
Top rated products
-
A4 Digital Graphics Tablet: LED Light Box Pad for Writing, Painting
Rated 5.00 out of 5$11.02 -
Jabra Evolve 20 USB Stereo Ear-Pad Headset
Rated 5.00 out of 5$39.44 -
Men'S Casual Fashion Shirt Striped Texture Fabric Comfortable Senior Soft Skin Suitable for Home Or Commute Wearing All Stylish Shirts Simple Elegant Style Men'S Top Long Sleeve Shirts for Men
Rated 5.00 out of 5$27.43 – $27.73Price range: $27.43 through $27.73 -
Logitech H390 USB Headset with Microphone - Black
Rated 5.00 out of 5$49.00Original price was: $49.00.$26.28Current price is: $26.28. -
2024 Autumn Winter New Arrivals Dress Elegant O-neck Solid Texture Flounce Long Dress Women Winter New Long Sleeve Dress Sales
Rated 5.00 out of 5$6.14 – $7.02Price range: $6.14 through $7.02 -
XPPen Deco 01 V2 10x6 inch 8192 Level Battery-free Pen Support Windows Mac Digital Graphics Tablet for Drawing Animation
Rated 5.00 out of 5$85.35Original price was: $85.35.$53.50Current price is: $53.50. -
1PC Luxurious Rabbit-Shaped Long Plush Sofa Cushion - Ultra-Soft, Thickened, and Delicate for Winter Warmth - Non-Slip Furniture Protective Cover for Living Rooms, Bedrooms, and Offices with Easy Care and Durable Construction
Rated 5.00 out of 5$7.42 – $25.35Price range: $7.42 through $25.35 -
GAOMON S620 6.5 x 4 Inches Digital Tablet Anime, OSU with 8192 Levels Battery-Free Pen
Rated 5.00 out of 5$46.14 -
TOZO T9 True Wireless Earbuds Bluetooth 5.3 Noise Cancelling 4 Mic Headphones Deep Bass
Rated 5.00 out of 5$16.65 – $19.85Price range: $16.65 through $19.85 -
XIAOMI True Wireless Earphones E17 ANC Bluetooth5.3 Earbuds Active Noise Cancelling In Ear HiFi Stereo Headsets For Android iOS
Rated 5.00 out of 5$10.15 – $10.72Price range: $10.15 through $10.72
World Trading Site
Digital drawing Tablets 10×6 Inch Ugee M708 V3 graphics tablet for computer Painting Tool PS Painting Board Gift for Children
$105.15 Original price was: $105.15.$58.64Current price is: $58.64.







Introduction
A Graphic Tablet, with its accompanying digital pen, is a natural and intuitive input device for drawing and image editing tasks, It is also an excellent alternative input device over a mouse when performing conventional computer desks.This digital drawing tablet is not just for professional artists. It's easy to use and fit for beginners, students, and even kids.




Compatibility Information
This graphics tablet is compatible with Windows 7/8/8.1/10 and Mac OS andAndroid 6.0 and above. Also compatible with major graphics applications: Photoshop, Illustrator, Macromedia Flash, Comic Studio, SAI, Infinite Stratos, 3D MAX, Autodesk MAYA, Pixologic, ZBrush, etc.




Real Photo




Perfect Package
1x M708 Graphic Tablet(withOriginal packaging)
1x Digital Stylus
1x Tips Hold(8x tip and a removal tool inside)
1x USB Cable
1x Driver CD
1x User Manual
1 X glove (gift)
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 cm |
| Brand Name | ROCINNOVATION |
| Origin | Mainland China |
| Tablet Width | 21cm |
| Tablet length | 36cm |
| Interface Type | USB |
| Pressure Levels | 8192 |
| Screen Size(diagonal) | 10.1" |
| Package | Yes |
| Resolution Ratio | 5080lpi |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Certification | CE |
| Material | Plastic |
| Type | Digital Tablets |
| Model | M708 V2 |
| Color | Black |
| Pressure Sensitivity | 8192 Level |
| Active Area | 10 x6.25 inch |
| Report Speed | 266RPS |
| Resolution | 5080LPI |
| Reading Height | 10mm |
| Dimension | 36x21x0.7 |
| Pen | Passive Pen |
| Tilt | 60 Degrees |
| Express Keys | 8 customizable Express Keys |
| Interface Support | USB |
| Compatibility 1 | Windows7/8/10 |
| Compatibility 2 | MAC OS X10.10 and above |
| Compatibility 3 | Android 6.0 and above |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
-
Jabra BIZ 2400 II Duo USB Mic Headset – Black
$192.00Original price was: $192.00.$66.00Current price is: $66.00. -
Jabra Evolve2 30 SE Wired Stereo Noise-Cancelling Headset USB-A Cable
$198.00Original price was: $198.00.$138.00Current price is: $138.00.Sold By: www.AliDady.comJabra Evolve2 30 SE Wired Stereo Noise-Cancelling Headset USB-A Cable
Add to cart Buy Now -
Jabra Evolve 20 USB Stereo Ear-Pad Headset
$39.44Sold By: www.AliDady.comElevate your audio experience with the Jabra Evolve 20 UC Stereo Ear-Pad Headset. This top-of-the-line headset boasts impressive features such as active noise cancellation, HD voice, and adjustable headband. It also comes with a boom microphone, volume control, and a built-in on/off switch for added convenience.Connectivity is made easy with its USBĀ jack option. Whether for work or leisure, this black Jabra Evolve 20 headset is perfect for those who demand excellent audio quality without compromising comfort. Its open back design and microphone mute button are just some of the added features that make it a truly exceptional headset.
Add to cart Buy Now -
HUION 420 electronic drawing board
$35.00Sold By: Great_StoreWork area: 4×2.23 inches Power: DC5V Appearance size: 176*115*7.5mm Input current: <60mA Sensing level: 2048Levels Energy consumption: 0.35W Reading speed: 200RPS Line length: 150cm Resolution: 4000LPI Induction height: 15mm Support interface: USB
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page










Reviews
There are no reviews yet.