Category
Top rated products
-
1PC Luxurious Rabbit-Shaped Long Plush Sofa Cushion - Ultra-Soft, Thickened, and Delicate for Winter Warmth - Non-Slip Furniture Protective Cover for Living Rooms, Bedrooms, and Offices with Easy Care and Durable Construction
Rated 5.00 out of 5$7.42 – $25.35Price range: $7.42 through $25.35 -
GAOMON S620 6.5 x 4 Inches Digital Tablet Anime, OSU with 8192 Levels Battery-Free Pen
Rated 5.00 out of 5$46.14 -
TOZO T9 True Wireless Earbuds Bluetooth 5.3 Noise Cancelling 4 Mic Headphones Deep Bass
Rated 5.00 out of 5$16.65 – $19.85Price range: $16.65 through $19.85 -
XIAOMI True Wireless Earphones E17 ANC Bluetooth5.3 Earbuds Active Noise Cancelling In Ear HiFi Stereo Headsets For Android iOS
Rated 5.00 out of 5$10.15 – $10.72Price range: $10.15 through $10.72 -
Metal Anal Plug Stainless Steel Butt Plug With Jewelry Colorful Crystal Anus Plug Anal Bead Adults Sex Toys for Women Adult Game
Rated 5.00 out of 5$8.28 – $22.47Price range: $8.28 through $22.47 -
A4 Digital Graphics Tablet: LED Light Box Pad for Writing, Painting
Rated 5.00 out of 5$11.02 -
Jabra Evolve 20 USB Stereo Ear-Pad Headset
Rated 5.00 out of 5$39.44 -
Men'S Casual Fashion Shirt Striped Texture Fabric Comfortable Senior Soft Skin Suitable for Home Or Commute Wearing All Stylish Shirts Simple Elegant Style Men'S Top Long Sleeve Shirts for Men
Rated 5.00 out of 5$27.43 – $27.73Price range: $27.43 through $27.73 -
Logitech H390 USB Headset with Microphone - Black
Rated 5.00 out of 5$49.00Original price was: $49.00.$26.28Current price is: $26.28. -
2024 Autumn Winter New Arrivals Dress Elegant O-neck Solid Texture Flounce Long Dress Women Winter New Long Sleeve Dress Sales
Rated 5.00 out of 5$6.14 – $7.02Price range: $6.14 through $7.02
World Trading Site
Molosuper 14 inch Cheap Notebook Windows 10 6GB RAM SSD Student Laptop portable laptops Wifi Computer
$192.61 – $203.30Price range: $192.61 through $203.30
14 inch School Notebook Intel Windows 10 Laptop Computer

Multi- Languages:
Russian, Spanish, French, German, Italian,Hebrew, Arabic, etc, most of global country languages, we can meet your needed language.
Language for Windows system: we install clean windows system free in your need language. Pls write a message
on the order for your needed system language.
Language on keyboard:
1, free keyboard sticker as follows: ( only 13 countries available for the keyboard sticker)
Stickers available for the languages: Russian, Spanish, French, Italian, Hebrew, Arabic, Portuguese, etc.


Detail specification:
|
Model NO. |
D1301 |
|
Processor |
Intel Celeron Dual Core Processor, such as N3350 |
|
Main frequency |
support Turbo Boost and maxi frequency 2.4Ghz, |
|
Screen |
14inch 1366*768 HD screen |
|
Operation system |
we preinstall Windows 10, not original system, activated |
|
Storage |
M.2 SSD, |
|
RAM memory |
6GB RAM |
|
Graphics card model |
Intel HD 500 |
|
Frequency of graphics |
200Mhz- 650Mhz |
|
Sound effect |
Built-in two Speakers |
|
Ethernet |
10/100M LAN, |
|
WIFI |
802.11 b/g/n,Bluetooth |
|
Bluetooth: Yes |
|
|
Camera |
Yes, |
|
USB port |
2* USB |
|
HDMI compatible port |
yes |
|
375*240*20mm |
|
|
Net weight of item |
1.4KG |
|
Thinnest part |
1.2CM |
|
Color |
silver |
|
Battery |
3000Mah |
|
Input |
Input Voltage: 100-240V , |
|
Charger plug |
US charger, we can offer EU, US, UK and AU charger adapter for different requirements |















Shipping method & time

Conclusion

| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| Brand Name | molosuper |
| Graphics Brand | Intel |
| Port | 1*USB2.0 |
| Video Memory Capacity | Main memory allocated memory |
| Display Size | 13.3" |
| Display Ratio | 16:9 |
| Max Turbo Frequency | 2.4Ghz |
| Base Frequency (GHz)4 | 1.1Ghz |
| Thermal Design Power | 6W |
| Type | Laptop |
| Dimensions (WxHxD) | 325*210*20mm |
| Expandable storage | YES |
| Operating System | Windows 10 |
| Origin | Mainland China |
| Graphic Type | Integrated |
| Graphics Card Model | Intel HD 500 |
| Number of Cores | 2 |
| Hard Drive Type | SSD |
| Memory Type | DDR3 |
| Keyboards | TOUCHPAD |
| Screen Refresh Rate | 60Hz |
| Hard Drive Capacity | 64GB |
| Weight (Battery Included) | <1.5Kg |
| CPU Brand/Model | Intel Celeron N3350 |
| Panel Type | TN(防护工具) |
| RAM | 6GB |
| Body Material | Plastic |
| Thickness | 15mm- 18mm |
| Feature | Camera |
| Optical Drive Type | None |
| Average Battery Life(in hours) | 2- 3 hours |
| Certification | none |
| Wireless Interfaces | Wi-Fi 4 (802.11n 2,4 GHz) |
| Display resolution | 1366×768 |
| Keyboard backlit type | no |
| Keyboard language | English (UK) |
| Package | Yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
-
VEIKK A15 Electronic Digital Graphic Drawing Tablet
$66.00Sold By: Great_StoreOverview: Wide range of applications: art creation, design, network applications, etc. A complete map of 10×6 inches: let your inspiration dazzle when you draw your work. Lightweight body: the thickness of the edge is as thin as 0.9 cm, which is not only beautiful but also more practical. TYPE-C interface: Positive free insertion and negative …
VEIKK A15 Electronic Digital Graphic Drawing TabletRead More
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Jabra BIZ 2400 II Duo USB Mic Headset – Black
$192.00Original price was: $192.00.$66.00Current price is: $66.00. -
XIAOMI True Wireless Earphones E17 ANC Bluetooth5.3 Earbuds Active Noise Cancelling In Ear HiFi Stereo Headsets For Android iOS
$24.99 – $25.68Price range: $24.99 through $25.68Sold By: www.AliDady.comXIAOMI True Wireless Earphones E17 ANC Bluetooth5.3 Earbuds Active Noise Cancelling In Ear HiFi Stereo Headsets For Android iOS Headphone With Charging Case Product Features: ✅ ANC & ENC Crystal Clear Calls ANC-Active Noise Cancelling Dual Noise Reduction (ANC Active Noise Cancelling + ENC Environmental Noise Cancelling). So that a noisy environment has a quiet …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Logitech 960 Stereo Headset Over-the-Head Black
$65.87Original price was: $65.87.$29.00Current price is: $29.00.











Reviews
There are no reviews yet.