Category
Top rated products
-
1PC Luxurious Rabbit-Shaped Long Plush Sofa Cushion - Ultra-Soft, Thickened, and Delicate for Winter Warmth - Non-Slip Furniture Protective Cover for Living Rooms, Bedrooms, and Offices with Easy Care and Durable Construction
Rated 5.00 out of 5$7.42 – $25.35Price range: $7.42 through $25.35 -
GAOMON S620 6.5 x 4 Inches Digital Tablet Anime, OSU with 8192 Levels Battery-Free Pen
Rated 5.00 out of 5$46.14 -
TOZO T9 True Wireless Earbuds Bluetooth 5.3 Noise Cancelling 4 Mic Headphones Deep Bass
Rated 5.00 out of 5$16.65 – $19.85Price range: $16.65 through $19.85 -
XIAOMI True Wireless Earphones E17 ANC Bluetooth5.3 Earbuds Active Noise Cancelling In Ear HiFi Stereo Headsets For Android iOS
Rated 5.00 out of 5$10.15 – $10.72Price range: $10.15 through $10.72 -
Metal Anal Plug Stainless Steel Butt Plug With Jewelry Colorful Crystal Anus Plug Anal Bead Adults Sex Toys for Women Adult Game
Rated 5.00 out of 5$8.28 – $22.47Price range: $8.28 through $22.47 -
A4 Digital Graphics Tablet: LED Light Box Pad for Writing, Painting
Rated 5.00 out of 5$11.02 -
Jabra Evolve 20 USB Stereo Ear-Pad Headset
Rated 5.00 out of 5$39.44 -
Men'S Casual Fashion Shirt Striped Texture Fabric Comfortable Senior Soft Skin Suitable for Home Or Commute Wearing All Stylish Shirts Simple Elegant Style Men'S Top Long Sleeve Shirts for Men
Rated 5.00 out of 5$27.43 – $27.73Price range: $27.43 through $27.73 -
Logitech H390 USB Headset with Microphone - Black
Rated 5.00 out of 5$49.00Original price was: $49.00.$26.28Current price is: $26.28. -
2024 Autumn Winter New Arrivals Dress Elegant O-neck Solid Texture Flounce Long Dress Women Winter New Long Sleeve Dress Sales
Rated 5.00 out of 5$6.14 – $7.02Price range: $6.14 through $7.02
World Trading Site
New SOYES XS18 Pro 2GB RAM 16GB ROM Android9.0 Mini Smartphone Facial Recognition Dual SIM Standby 3G Network 3.0in Small Phone
$44.35 – $52.44Price range: $44.35 through $52.44
◇ Description:
|
Basic Description |
|
|
Model |
SOYES XS18 Pro (New Arrivial Mini Smartphone) |
|
Band |
2G: GSM 850/900/1800/1900 |
|
3G WCDMA: B1/B3/B5/B8 |
|
|
Sim Card |
Dual SIM Card Dual Standby (nano sim card) |
|
GPS |
Yes |
|
Style |
Bar |
|
Color |
Black, Blue, Light Blue, Pink, Gray |
|
Shell Material |
Nami Meatal Glass(Double Glass Body 3D Design, Metal Structure) |
|
System |
|
|
OS |
Android 9.0 |
|
Chipset |
MediaTek, Quad core, MTK6580 |
|
ROM |
2GB |
|
RAM |
16GB |
|
Card Extend |
Support, (Maximum extend to 64 GB) |
|
Screen |
|
|
Display Size |
3.0 Inch |
|
Support Format |
|
|
Video |
MP4 / AVI |
|
Audio |
MP3 / WAV / MP4 / AAC / WMA |
|
Data Transfer & Connectivity |
|
|
Data transfer |
USB/bluetooth |
|
Mobile internet |
WAP/WiFi |
|
Features |
|
|
Camera |
Front camera 0.3MPX +Rear camera 5MPX |
|
Language |
Multi-language,as shown on detailed description “language” |
|
Message |
SMS/MMS/E-Mail |
|
GPS |
Yes |
|
WIFI |
Yes |
|
Bluetooth |
Yes, BT4.0 |
|
FM Radio |
Yes |
|
Google Play |
Yes |
|
HiFi speaker box |
Yes |
|
Java |
Yes |
|
Gravity Sensor |
Yes |
|
Youtube |
Yes |
|
Alert Types |
Vibration; MP3, WAV ringtones |
|
Dimensions |
90.05mm*46.3mm*10.5 mm |
|
Package Weight |
160g (Single phone weight:55g) |
|
Battery |
Li-Ion 1000mAh battery |
|
IO interface |
Type-C |
|
Headphone jack |
Type-C |
|
Other Features |
Facial recognition,book, Email, Messaging, wallpapers, calendar, calculator, clock, camera,
tethering & portable hotspot, etc |
|
Package included |
1 x Mini Smartphone |
|
1 x Cable |
|
|
1 x Phone transparent protective cover |
|
|
1 x Phone Screen Protector |
|
◇ Language:
Default English, compatible with Indonesia, Malaysia, German, English, Spanish, Philippines, French, Italy, Persian, Portugal, Vietnam, Turkey, Russian, Arabic, India, Thai, Cambodia and Myanmar

























| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 cm |
| Brand Name | SOYES |
| Item Condition | New |
| Touch Screen | Yes |
| Fast Charging | Nonsupport |
| 3.5mm Headphone Port | no |
| Operation System | Android |
| Rear Camera Pixel | 5MP |
| Display Resolution | 854×480 |
| Front Camera Pixel | 0.3MP |
| Design | BAR |
| Battery Type | Not Detachable |
| Charging Power | other |
| Front Camera Quantity | 1 |
| Language | Arabic |
| Rear Camera Quantity | 1 |
| Display Size | 3inch |
| Screen Type | Normal Screen |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Biometrics Technology | Face Recognition |
| Battery Capacity(mAh) | 1000 |
| Charging Interface Type | TYPE-C |
| Wireless Charging | no |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card |
| Bluetooth Version | YSE |
| NFC | no |
| MIL-STD-810G | no |
| Battery Capacity Range | <3000 mAh |
| CPU Model | MTK |
| MTK Model | MT6580 |
| Wi-Fi Transmission Standard | 802.11b/g |
| Built in radiator | no |
| Screen Refresh Rate | other |
| IP68/IP69K | no |
| Memory Card Type | Shared with SIM slot |
| Wi-fi | YES |
| Other Features | Sports Phone |
| Certification | FCC |
| Built-in GPS | no |
| Cellular | 2G |
| Video recording resolution | HD (720p) 30 fps |
| Screen Material | IPS |
| Phone Size | 90.05mm*46.3mm*10.5 mm |
| Extra storage | Upto 64G TF Card |
| Android Version | 9.0 |
| Features 1 | Mini smartphone for backup gift |
| Features 2 | Small 3G network mobile phone |
| Note | Without power adapter |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
-
2024 Global Version Original Xioami Pad 6S Pro Tablet 16GB+1T 11inch HD 4K Android 14 20000mAh 5G Dual SIM WiFi GPS Tablet PC
$90.20 – $130.85Price range: $90.20 through $130.85Sold By: www.AliDady.comNew listing in 2024, MI factory direct sales Specification: Model No.: XIOAMI Pad 6S PRO CPU: Snapdragon 888 Deca Core (Latest 10 Core) SIM/TF: 2 SIM Card Slots (Nano SIM) + 1 TF Card Slots (Maximum support extension 128GB) Screen: 11 Inch 4K Screen Resolution :2560*1600 Camera: Front Camera 16MP+ Rear Camera 32MP …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
2024 NEW Original Xioami Pad 6S Pro Tablet 11inch HD 4K Android 14 16GB+1T 20000mAh 5G Dual SIM Bluetooth WiFi GPS WPS Tablet PC
$93.33 – $142.44Price range: $93.33 through $142.44Sold By: www.AliDady.comNuevo listado en 2024, ventas directas de fábrica MI Especificación: N. ° de Modelo: XIOAMI Pad 6S PRO CPU: Snapdragon 888 Deca Core (último núcleo 10) SIM/TF: 2 ranuras para tarjetas SIM (Nano SIM) + 1 ranuras para tarjetas TF (extensión de soporte máxima de 128GB) Pantalla: pantalla 4K de 11 pulgadas …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
2024 NEW Global Version Original Xioami Pad 6S Pro Tablet 16GB+1T 11inch Android 14 20000mAh 5G Dual SIM WiFi GPS HD 4K Tablet
$90.00 – $126.89Price range: $90.00 through $126.89Sold By: www.AliDady.commodname=ckeditor Especificación: 1. N. ° de modelo: Pad 6S Pro Especificación: 1. N. ° de modelo: Pad 6S Pro 2. Plataforma: Snapdragon 8 Gen2 (último núcleo 10) 3. Modo de espera: una tarjeta SIM + tarjeta SD/dos tarjetas SIM 4. Pantalla: 10,1 “120Hz HD Full Display 3840*2160 5. Altavoz: Altavoz de caja 1511 6. Frecuencia: …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Solid Color Soft Silicone Case for iPhone
$6.25 – $9.85Price range: $6.25 through $9.85Sold By: www.AliDady.comItem Type: Smart Accessories Material: Silicone Phone Models: iPhone 5, 5S, SE, 6, 6S, 6 Plus, 6S Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X, XS, XS Max, XR, 11, 11 Pro, 11 Pro Max, SE 2020, 12, 12 Mini, 12 Pro, 12 Pro Max Package Includes: 1 x Case
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page








Reviews
There are no reviews yet.