Category
Top rated products
-
A4 Digital Graphics Tablet: LED Light Box Pad for Writing, Painting
Rated 5.00 out of 5$11.02 -
Jabra Evolve 20 USB Stereo Ear-Pad Headset
Rated 5.00 out of 5$39.44 -
Men'S Casual Fashion Shirt Striped Texture Fabric Comfortable Senior Soft Skin Suitable for Home Or Commute Wearing All Stylish Shirts Simple Elegant Style Men'S Top Long Sleeve Shirts for Men
Rated 5.00 out of 5$27.43 – $27.73Price range: $27.43 through $27.73 -
Logitech H390 USB Headset with Microphone - Black
Rated 5.00 out of 5$49.00Original price was: $49.00.$26.28Current price is: $26.28. -
2024 Autumn Winter New Arrivals Dress Elegant O-neck Solid Texture Flounce Long Dress Women Winter New Long Sleeve Dress Sales
Rated 5.00 out of 5$6.14 – $7.02Price range: $6.14 through $7.02 -
XPPen Deco 01 V2 10x6 inch 8192 Level Battery-free Pen Support Windows Mac Digital Graphics Tablet for Drawing Animation
Rated 5.00 out of 5$85.35Original price was: $85.35.$53.50Current price is: $53.50. -
1PC Luxurious Rabbit-Shaped Long Plush Sofa Cushion - Ultra-Soft, Thickened, and Delicate for Winter Warmth - Non-Slip Furniture Protective Cover for Living Rooms, Bedrooms, and Offices with Easy Care and Durable Construction
Rated 5.00 out of 5$7.42 – $25.35Price range: $7.42 through $25.35 -
GAOMON S620 6.5 x 4 Inches Digital Tablet Anime, OSU with 8192 Levels Battery-Free Pen
Rated 5.00 out of 5$46.14 -
TOZO T9 True Wireless Earbuds Bluetooth 5.3 Noise Cancelling 4 Mic Headphones Deep Bass
Rated 5.00 out of 5$16.65 – $19.85Price range: $16.65 through $19.85 -
XIAOMI True Wireless Earphones E17 ANC Bluetooth5.3 Earbuds Active Noise Cancelling In Ear HiFi Stereo Headsets For Android iOS
Rated 5.00 out of 5$10.15 – $10.72Price range: $10.15 through $10.72
World Trading Site
Noise Cancelling Headphones Wireless Headset Handsfree Earphone with Microphone for Smart Phones Tablet PC
$60.99 Original price was: $60.99.$31.60Current price is: $31.60.
EXCELLENT SPORT HEADPHONE: with Bluetooth and 3.5mm AUX Plug, perfect for iPhone, iPod, and Android Smartphone plus many others as MP3 MP4, TV, PC, Pad, Tablet. Enjoy fantastic sound only simply plug this gym headphones.
CRYSTAL CLEAR SOUND: these headphones use the finest wiring and speaker technology. They offer very full sound and thunderous, deep bass. So realistic it's like being in the studio with the artist. Your favorite tunes come to life with these exceptional on ear headphones
LIGHT WEIGHT & POTABLE: portable and foldable headphones are conveniently put into backpack, handbag, purse, laptop bag and traveling bag. They even fit in a coat or jacket pocket·
BUILT-IN HD MIC: adopted with noise reducing technology, the concealed built-in microphone will clearly pick up voice for MSN, Skype, yahoo and other two-direction communication forms.
FITNESS AND WORKOUT / RUNNING HEADPHONES: which people just love the black and White design that looks cool for any use. These also make an exciting gift for friends, family, and co-workers
1. Bluetooth Version: V4.1+EDR
2. Color: Black, White
3. Frequency: 2.402-2.480G
4. Battery Built-in: 3.7V/100mA Li-on battery
5. Effective Range: About 10m
6. Charging Time: 2.5 H
7. Standby Time: About 200
8. Working Time: About 6-8 H
Instruction:
— Press the on/off button about 5 seconds till the LED light slow flashing from blue to red.
— Open the bluetooth in your phone and pair with the headband.
— After pair successfully, open the music in your phone and enjoy it, press ON/OFF button can pause it.
— You can pick up and anwser the call by pressing ON/OFF button.
— Long press the forward button for volume+, long press the back button for volume-.
— When charging the LED light will turn red, when the LED light is off, it means the headset is fully charged.
Package Contents:
1X Music Bluetooth headset (White)
1X USB Cable
1X User manual
1X AUX Cable









| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 cm |
| Brand Name | Topepop |
| Style | Headphone |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Origin | Mainland China |
| Active Noise-Cancellation | Yes |
| Material | Plastic |
| Control Button | Yes |
| Communication | WireLess |
| Volume Control | Yes |
| Category | Earphones & Headphones |
| Certification | none |
| Number Of Drivers | 1 |
| Plug Type | none |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Headphone Pads Material | other |
| Support Memory Card | No |
| Waterproof | No |
| Frequency Response Range | 20 – 20000 |
| Magnet Type | other |
| Wireless Type | bluetooth |
| Line Length | 0 |
| Package List | Charging Cable |
| Codecs | Apt-X |
| Driver Diameter | 3 |
| Resistance | 32 |
| Is wireless | Yes |
| Connectors | USB |
| Earcups Type | Sealed |
| Bluetooth Version | 4.2 |
| Total Harmonic Distortion | 1 |
| Charging Method | cable |
| Max Output | 3 |
| Support APP | No |
| Function | Sport |
| With Microphone | Yes |
| Features | Active Noice Cancelling |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
-
Mini Projector Portable LED Home Cinema Movie Media Player HDMI USB Compatible
$29.34Sold By: www.AliDady.comMini Projector Portable LED Home Cinema Movie Media Player HDMI USB Compatible @import url(‘https://fonts.googleapis.com/css2?family=Poppins:wght@400;700&display=swap’); :root { –description-image-width: 500px; /* Image width variable */ } :root { –primary-color: #0070c0; –secondary-color: white; –text-color: black; –font-family: ‘Poppins’, sans-serif; –background-highlight-color: #e0f7fa; } body { background-color: var(–secondary-color); font-family: var(–font-family); margin: 0; padding: 0; box-sizing: border-box; } .container { display: flex; …
Mini Projector Portable LED Home Cinema Movie Media Player HDMI USB CompatibleRead More
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
VEIKK A15 Electronic Digital Graphic Drawing Tablet
$66.00Sold By: Great_StoreOverview: Wide range of applications: art creation, design, network applications, etc. A complete map of 10×6 inches: let your inspiration dazzle when you draw your work. Lightweight body: the thickness of the edge is as thin as 0.9 cm, which is not only beautiful but also more practical. TYPE-C interface: Positive free insertion and negative …
VEIKK A15 Electronic Digital Graphic Drawing TabletRead More
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Private Mode I8 Flying Squirrel Smart Touch Game USB2.4G Full Keyboard TV Brain Wireless Remote Control
$13.60Sold By: Great_StoreOverview: Wireless connection,smart & portable size To enjoy PC Multi-media Entertainment at home Convenient& efficient for Conference,Presentation& lecturing To share large TV and projector screen Large PAD for handwrite Specification: Measurements(L x W x H): 146.8 x 97.5 x 19 mm Weight:(grams): 110g Operational Range: up to 3 meters Transmit power: +5db Max Operation current: …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Jabra Evolve 20 USB Stereo Ear-Pad Headset
$39.44Sold By: www.AliDady.comElevate your audio experience with the Jabra Evolve 20 UC Stereo Ear-Pad Headset. This top-of-the-line headset boasts impressive features such as active noise cancellation, HD voice, and adjustable headband. It also comes with a boom microphone, volume control, and a built-in on/off switch for added convenience.Connectivity is made easy with its USB jack option. Whether for work or leisure, this black Jabra Evolve 20 headset is perfect for those who demand excellent audio quality without compromising comfort. Its open back design and microphone mute button are just some of the added features that make it a truly exceptional headset.
Add to cart Buy Now










Reviews
There are no reviews yet.