Category
Top rated products
-
Logitech H390 USB Headset with Microphone - Black
Rated 5.00 out of 5$49.00Original price was: $49.00.$26.28Current price is: $26.28. -
2024 Autumn Winter New Arrivals Dress Elegant O-neck Solid Texture Flounce Long Dress Women Winter New Long Sleeve Dress Sales
Rated 5.00 out of 5$6.14 – $7.02Price range: $6.14 through $7.02 -
XPPen Deco 01 V2 10x6 inch 8192 Level Battery-free Pen Support Windows Mac Digital Graphics Tablet for Drawing Animation
Rated 5.00 out of 5$85.35Original price was: $85.35.$53.50Current price is: $53.50. -
1PC Luxurious Rabbit-Shaped Long Plush Sofa Cushion - Ultra-Soft, Thickened, and Delicate for Winter Warmth - Non-Slip Furniture Protective Cover for Living Rooms, Bedrooms, and Offices with Easy Care and Durable Construction
Rated 5.00 out of 5$7.42 – $25.35Price range: $7.42 through $25.35 -
GAOMON S620 6.5 x 4 Inches Digital Tablet Anime, OSU with 8192 Levels Battery-Free Pen
Rated 5.00 out of 5$46.14 -
TOZO T9 True Wireless Earbuds Bluetooth 5.3 Noise Cancelling 4 Mic Headphones Deep Bass
Rated 5.00 out of 5$16.65 – $19.85Price range: $16.65 through $19.85 -
XIAOMI True Wireless Earphones E17 ANC Bluetooth5.3 Earbuds Active Noise Cancelling In Ear HiFi Stereo Headsets For Android iOS
Rated 5.00 out of 5$10.15 – $10.72Price range: $10.15 through $10.72 -
Metal Anal Plug Stainless Steel Butt Plug With Jewelry Colorful Crystal Anus Plug Anal Bead Adults Sex Toys for Women Adult Game
Rated 5.00 out of 5$8.28 – $22.47Price range: $8.28 through $22.47 -
A4 Digital Graphics Tablet: LED Light Box Pad for Writing, Painting
Rated 5.00 out of 5$11.02 -
Jabra Evolve 20 USB Stereo Ear-Pad Headset
Rated 5.00 out of 5$39.44
World Trading Site
XPPen Artist 24 FHD Drawing Display 23.8 Inch Graphic Tablet Monitor with Adjustable Stand 132% sRGB Support 60 Tilt Windows Mac
$617.73 – $651.43Price range: $617.73 through $651.43
Artist 24 Drawing Display (FHD)
Display Resolution: 1920 x 1080
Dimensions: 590 × 361 × 34mm
Active Area: 23.8 inch
Support 60 degree tilt
with adjustable stand

Fully laminated display, uplevel clarity further
The 23.8-inch 1920×1080 display is painstakingly crafted with fully-laminated technology and anti-glare matte texture. So it delivers a sensation of drawing on paper and brings out every detail of exceptional clarity.


A galaxy of colors to be impressed
Featuring a color gamut of 132% sRGB and a contrast ratio as sharp as 3000:1, the Artist 24 (FHD) delivers natural color transition, super color accuracy and saturation to bring your wildest ideas to life.

Battery-free Stylus
Battery-free P05R stylus lets you focus more on creation without disruption of charging. 8192 levels of pressure sensitivity pinpoint every stroke, light or heavy, to ensure smooth and delicate line presentation. With 60° tilt recognition, simply tilt your pen to add shades to your creation.

Create in comfort over an adjustable stand
Whatever drawing posture you prefer, the Artist 24 (FHD) meets your needs with adjustable angles from 16° to 90°, simply with a light push. Stay on top of all tasks in the most natural working position.

Easy and Fast Connection
Instead of messing your table with a pile of cables, the Artist 24 (FHD) can be easily connected to your PC/Mac simply with a USB-C to USB-C cable. Connect, set, and go.
USB-C to USB-C cable(Included in the package)


One display for all fun
The Artist 24 (FHD) is more than a drawing display. Unlock more possibilities by extending or projecting contents to this 23.8-inch big screen for an expansive, immersive viewing experience, whether for creation, games, videos, or entertainment.

Highly compatible
The Artist 24 (FHD) supports Windows 7 (or later), macOS X 10.10 (or later), Chrome OS 88 (or later), and Linux (detailed versions).
It's also compatible with popular digital art software, such as Adobe Photoshop, Illustrator, SAI, CDR, GIMP, Krita, MediBang, FireAlpaca, and Blender 3D.

Package Includes:
1 × Pen Display
1 × P05R Battery-free Stylus
1 × Pen Holder (comes with 8 extra pen nibs)
1 × Adjustable Stand
1 × USB-C to USB-C Cable
1 × USB-A to USB-C Cable
1 × HDMI Cable
1 × Power Adapter
1 × Power Cable
1 × Service Note
1 × Quick Guide
1 × Warranty Card
1 x Black Drawing Glove
1 × Cleaning Cloth

| Weight | 40 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| Brand Name | XPpen |
| XPPEN Model | Artist 24 FHD |
| Hign-concerned Chemical | none |
| Origin | Mainland China |
| Interface Type | USB |
| Screen Size(diagonal) | 22" |
| Package | Yes |
| Resolution Ratio | 5080lpi |
| Type | Digital Tablets |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Certification | weee |
| Dimensions | 590 x 361 x 34mm |
| Active Area | 526.85 x 296.35mm |
| Display Resolution | 1920 x 1080 |
| Color Gamut (typical) | 98% Adobe RGB, 132% sRGB |
| Mechanical Buttons | 5 |
| Stylus | Battery-free stylus |
| Tilt | 60 |
| Pressure Levels | 8192 |
| Contrast | 3000:1 |
| Report Rate | 220RPS |
| Reading Height | 10mm |
| Ports Included | 1 x USB-C, 1 x HDMI, 1 x DC-IN, 1 x Headphone |
| Angle | 178 |
| Adjustable Stand | 16-90 degree |
| Compatibility | Windows 7, Mac OS X 10.10 (or later), Chrome OS 88 (or later), Chrome, Linux |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
-
HUION 420 electronic drawing board
$35.00Sold By: Great_StoreWork area: 4×2.23 inches Power: DC5V Appearance size: 176*115*7.5mm Input current: <60mA Sensing level: 2048Levels Energy consumption: 0.35W Reading speed: 200RPS Line length: 150cm Resolution: 4000LPI Induction height: 15mm Support interface: USB
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Mini Projector Portable LED Home Cinema Movie Media Player HDMI USB Compatible
$29.34Sold By: www.AliDady.comMini Projector Portable LED Home Cinema Movie Media Player HDMI USB Compatible @import url(‘https://fonts.googleapis.com/css2?family=Poppins:wght@400;700&display=swap’); :root { –description-image-width: 500px; /* Image width variable */ } :root { –primary-color: #0070c0; –secondary-color: white; –text-color: black; –font-family: ‘Poppins’, sans-serif; –background-highlight-color: #e0f7fa; } body { background-color: var(–secondary-color); font-family: var(–font-family); margin: 0; padding: 0; box-sizing: border-box; } .container { display: flex; …
Mini Projector Portable LED Home Cinema Movie Media Player HDMI USB CompatibleRead More
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Mini LED Projector Portable LCD Display Small Home Projector 1080p Same Screen
$32.50Sold By: Great_Storeimg{width: 100%;}; Feature: 1. SAME SCREEN FUNCTION: Mini projector for IOS, for phones, tablets can be connected using the device’s charging cable, no need for a separate phone adapter cable. 2. OPTICAL LENS: Palm sized projector. With new optical calibration, matching professional optical lens, the picture is clear and visible, solving the problem of …
Mini LED Projector Portable LCD Display Small Home Projector 1080p Same ScreenRead More
Add to cart Buy Now -
MINI Projector Portable Home Theater Smart TV Laser Beamer 3D Cinema LED Video
$30.58Sold By: www.AliDady.comimg {max-width: 100%;} MINI Projector Portable Home Theater Smart TV Laser Beamer 3D Cinema LED Video Remote controller included YES Built-in Speaker YES Battery no Bluetooth-compatible no Category Projectors Ansi Lumens 280 System ANDROID Projected Dimension 40-120 inches Projective Mode T4 Light Source LED Projection Technology LED Screen Scale 4:03 Optical Resolution 1280x728dpi Zoom x …
MINI Projector Portable Home Theater Smart TV Laser Beamer 3D Cinema LED VideoRead More
Add to cart Buy Now











Reviews
There are no reviews yet.