Category
Top rated products
-
2024 Autumn Winter New Arrivals Dress Elegant O-neck Solid Texture Flounce Long Dress Women Winter New Long Sleeve Dress Sales
Rated 5.00 out of 5$6.14 – $7.02Price range: $6.14 through $7.02 -
XPPen Deco 01 V2 10x6 inch 8192 Level Battery-free Pen Support Windows Mac Digital Graphics Tablet for Drawing Animation
Rated 5.00 out of 5$85.35Original price was: $85.35.$53.50Current price is: $53.50. -
1PC Luxurious Rabbit-Shaped Long Plush Sofa Cushion - Ultra-Soft, Thickened, and Delicate for Winter Warmth - Non-Slip Furniture Protective Cover for Living Rooms, Bedrooms, and Offices with Easy Care and Durable Construction
Rated 5.00 out of 5$7.42 – $25.35Price range: $7.42 through $25.35 -
GAOMON S620 6.5 x 4 Inches Digital Tablet Anime, OSU with 8192 Levels Battery-Free Pen
Rated 5.00 out of 5$46.14 -
TOZO T9 True Wireless Earbuds Bluetooth 5.3 Noise Cancelling 4 Mic Headphones Deep Bass
Rated 5.00 out of 5$16.65 – $19.85Price range: $16.65 through $19.85 -
XIAOMI True Wireless Earphones E17 ANC Bluetooth5.3 Earbuds Active Noise Cancelling In Ear HiFi Stereo Headsets For Android iOS
Rated 5.00 out of 5$10.15 – $10.72Price range: $10.15 through $10.72 -
Metal Anal Plug Stainless Steel Butt Plug With Jewelry Colorful Crystal Anus Plug Anal Bead Adults Sex Toys for Women Adult Game
Rated 5.00 out of 5$8.28 – $22.47Price range: $8.28 through $22.47 -
A4 Digital Graphics Tablet: LED Light Box Pad for Writing, Painting
Rated 5.00 out of 5$11.02 -
Jabra Evolve 20 USB Stereo Ear-Pad Headset
Rated 5.00 out of 5$39.44 -
Men'S Casual Fashion Shirt Striped Texture Fabric Comfortable Senior Soft Skin Suitable for Home Or Commute Wearing All Stylish Shirts Simple Elegant Style Men'S Top Long Sleeve Shirts for Men
Rated 5.00 out of 5$27.43 – $27.73Price range: $27.43 through $27.73
World Trading Site
XUESEVEN P90 Mini Android Smartphone 3.0 HD Screen Dual SIM Slot Google Play Store WIFI Bluetooth 3G Small Mobile Phones Up NEW
$43.45 – $47.71Price range: $43.45 through $47.71
General Specification
◇ CPU Model: MTK6580
◇ OS: Android 8.1 Version
◇ Network Band:
2G GSM 850/900/1800/1900 MHZ
3G WCDMA B1/B2/B5/B8
◇ Dual sim / GPRS / External TF card support
◇ Voice decode: ADPCM/AMR
◇ EDGE: Support download
◇ Inner memory: Inner 1GB+16GB
◇ Camera: Dual cameras front 0.3Mpx +back 2Mpx
◇ Antenna:Inner FPC antenna
Display
◇ Resolution: 3.0 inch HD 480*854 Screen
◇ Phone colors: Black, Purple, Green
◇ Connection to motherboard: Connector
Connectivity
◇ With Bluetooth / FM
◇ Charging: Type-C input charging
◇ No Analogue TV / Earphones
Interface configuration
◇ No Audio Jack / RF test interface
◇ With 2 SIM card slot / Side keys
◇ External TF card slot: Shared with SIM slot
◇ Phone book: 1000+SIM card storage
Software function
◇ No NFC Function
◇ With GPS(But need a very strong network signal)
◇ With Calculator / Calendar / Memo / Fixed time on and off / Key lock / USB stick
Shipping package
◇1x Phone(Including battery)
◇ 1x User manual
◇ 1x Card Removal Pin
◇ 1x Phone Case
◇ 1x HD Protective Film
◇ 1x Type-C Cable
◇ 1x Box
◇ (No power adapter included,Please prepare 5V charging adapter by yourself)
Support muti-languages






























| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4 cm |
| Brand Name | XUESEVEN |
| Item Condition | New |
| Touch Screen | Yes |
| Fast Charging | Nonsupport |
| 3.5mm Headphone Port | no |
| Operation System | Android |
| Rear Camera Pixel | 2MP |
| Display Resolution | 854×480 |
| Front Camera Pixel | 0.3MP |
| Design | BAR |
| Battery Type | Not Detachable |
| Charging Power | other |
| Front Camera Quantity | 1 |
| Language | Arabic |
| Rear Camera Quantity | 1 |
| Display Size | 3.0 |
| Screen Type | Normal Screen |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Biometrics Technology | Face Recognition |
| Battery Capacity(mAh) | 2000 |
| Charging Interface Type | TYPE-C |
| Wireless Charging | no |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card |
| Bluetooth Version | YSE |
| NFC | no |
| Battery Capacity Range | <3000 mAh |
| CPU Model | MTK |
| MTK Model | MT6580 |
| Memory Card Type | Shared with SIM slot |
| Wi-fi | YES |
| Certification | CE |
| Cellular | 2G |
| Screen Material | IPS |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
-
Global Version Original Xioami Pad 6S Pro Tablet 11inch HD 4K Android 14 16GB+1T 20000mAh 5G Dual SIM Bluetooth WiFi GPS Tablet
$104.30 – $139.57Price range: $104.30 through $139.57Sold By: www.AliDady.comNew listing in 2024, MI factory direct sales Specification: Model No.: XioaMi Pad 6S PRO CPU: Snapdragon 888 Deca Core (Latest 10 Core) SIM/TF: 2 SIM Card Slots (Nano SIM) + 1 TF Card Slots (Maximum support extension 128GB) Screen: 11 Inch 4K Screen Resolution :2560*1600 Camera: Front Camera 16MP+ Rear Camera 32MP Memory: 16GB …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Hot Sale Global Version Tablets Xioami Pad 15 Pro 11 Inch HD Original Tablet 5G 16GB 1T Wifi Android PC Mi Google Play Tablets
$88.71 – $102.55Price range: $88.71 through $102.55Sold By: www.AliDady.commodname=ckeditor Pad 15 Pro Pad 15 Pro 1111 modname=ckeditor Globale Versie Tablets Pad 15 Pro 11 Inch Hd Originele Tablet 5G Wifi Android Pc Mi Tablets Google Play Tablets 【Product Specification】 1. Model:Pad 15 Pro Tablet2. Platform: Snapdragon 8703. Standby :1 sim card + sd card / 2 sim cards4. Screen: 11-inch HD full display …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Xiaomi Redmi Pad SE 8.7 inch Global Version Mi Tablet SE 64GB 128GB 90Hz Display 6650mAh MTK Helio G85 Dual Speakers Dolby Atmos
Sold By: www.AliDady.comGlobal Version Xiaomi Redmi Pad SE 8.7 inch Xiaomi Redmi Pad SE 8.7 ————- MediaTek Helio G85,Octa-core Screen ———- 8.7 inch 1340*800 (LCD) Display, 90Hz Refresh Rate RAM+ROM —– 4GB+64GB, 4GB+128GB, 6GB+128GB,LPDDR4X + EMMC 5.1 Camera ——– 8MP Rear Camera, 5MP Front Camera Battery ——— 6650mAh (typ),Supports 18W Fast Charging,USB Type-C OS ————– Global Version, …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
2024 NEW Original Xioami Pad 6S Pro Tablet 11inch HD 4K Android 14 16GB+1T 20000mAh 5G Dual SIM Bluetooth WiFi GPS WPS Tablet PC
$90.07 – $131.37Price range: $90.07 through $131.37Sold By: www.AliDady.comNew listing in 2024, MI factory direct sales Specification: Model No.: XIOAMI Pad 6S PRO CPU: Snapdragon 888 Deca Core (Latest 10 Core) SIM/TF: 2 SIM Card Slots (Nano SIM) + 1 TF Card Slots (Maximum support extension 128GB) Screen: 11 Inch 4K Screen Resolution :2560*1600 Camera: Front Camera 16MP+ Rear Camera 32MP …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page











Reviews
There are no reviews yet.