Category
Top rated products
-
A4 Digital Graphics Tablet: LED Light Box Pad for Writing, Painting
Rated 5.00 out of 5$11.02 -
Jabra Evolve 20 USB Stereo Ear-Pad Headset
Rated 5.00 out of 5$39.44 -
Men'S Casual Fashion Shirt Striped Texture Fabric Comfortable Senior Soft Skin Suitable for Home Or Commute Wearing All Stylish Shirts Simple Elegant Style Men'S Top Long Sleeve Shirts for Men
Rated 5.00 out of 5$27.43 – $27.73Price range: $27.43 through $27.73 -
Logitech H390 USB Headset with Microphone - Black
Rated 5.00 out of 5$49.00Original price was: $49.00.$26.28Current price is: $26.28. -
2024 Autumn Winter New Arrivals Dress Elegant O-neck Solid Texture Flounce Long Dress Women Winter New Long Sleeve Dress Sales
Rated 5.00 out of 5$6.14 – $7.02Price range: $6.14 through $7.02 -
XPPen Deco 01 V2 10x6 inch 8192 Level Battery-free Pen Support Windows Mac Digital Graphics Tablet for Drawing Animation
Rated 5.00 out of 5$85.35Original price was: $85.35.$53.50Current price is: $53.50. -
1PC Luxurious Rabbit-Shaped Long Plush Sofa Cushion - Ultra-Soft, Thickened, and Delicate for Winter Warmth - Non-Slip Furniture Protective Cover for Living Rooms, Bedrooms, and Offices with Easy Care and Durable Construction
Rated 5.00 out of 5$7.42 – $25.35Price range: $7.42 through $25.35 -
GAOMON S620 6.5 x 4 Inches Digital Tablet Anime, OSU with 8192 Levels Battery-Free Pen
Rated 5.00 out of 5$46.14 -
TOZO T9 True Wireless Earbuds Bluetooth 5.3 Noise Cancelling 4 Mic Headphones Deep Bass
Rated 5.00 out of 5$16.65 – $19.85Price range: $16.65 through $19.85 -
XIAOMI True Wireless Earphones E17 ANC Bluetooth5.3 Earbuds Active Noise Cancelling In Ear HiFi Stereo Headsets For Android iOS
Rated 5.00 out of 5$10.15 – $10.72Price range: $10.15 through $10.72
World Trading Site
BYONE 11.6 Inch Mini Laptop Intel N4000 Cheap laptop 8GB RAM 256GB SSD Student Office Small Portable Netbook With WIFI Bluetooth
$150.14 – $160.54Price range: $150.14 through $160.54
Note:
1:We have a Russian warehouse, and Russian buyers choose “express” with a delivery time of 3-7 days. The products can be returned to the Russian warehouse
2 :We can send you the required Windows language system and power plug according to your country
3: The buyer is responsible for customs clearance. If you need assistance, please contact our customer service through the buyer's conversation, and we will provide a satisfactory response within 24 hours!
Packaging
Laptop * 1
Charger * 1
Keyboard film * 1

















Warranty Service
Most problems can be solved through online technical support.
If your laptop has been purchased for more than 365 days and is malfunctioning, you can contact us and provide the model number of the product you purchased, we will provide the appropriate accessories according to the model number you purchased, but the accessories you need to pay for yourself.

SYSTEM
Each of our laptops will help customers to install the system and can be used normally. Please do not replace other systems to our laptops without authorization. This may cause some drivers to be lost. If this happens, the customer Be responsible for yourself, we can help you solve the problem, but we do not assume the problem of system incompatibility caused by reinstalling the system.*The original keyboards are English. If you have stickers in other languages, please leave a message in the order. We are serious about serving attentively.

ABOUT TAXES
Our price doesn't include any taxes. The buyers are responsible for customs clearance. Any special demands, please tell us, we'll try our best to help you.If the parcel get strict inspected by custom,You still need to pay tax to clear custom. We won't bear the customs taxes. The cost of return or lost parcel would be on customer due to reject customs clearance.
ABOUT SHIPPING
Free Shipping Note: Free shipping means we pay the normal shipping fee. Remote area will be charged remote area delivery fee additionally, and the tax is bared by buyer.


| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 cm |
| Brand Name | BYONE |
| BYONE Model | BY116A |
| Graphics Brand | Intel |
| Display Ratio | 16:9 |
| Max Turbo Frequency | 2.6 GHZ |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Base Frequency (GHz)4 | 1.1 GHZ |
| Type | Pocket Laptop |
| Dimensions (WxHxD) | 285mm*193.8mm*18.2mm |
| Operating System | Windows 11 |
| Origin | Mainland China |
| Graphic Type | Integrated |
| Graphics Card Model | Intel UHD 600 |
| Number of Cores | 2 |
| Hard Drive Type | SSD |
| Memory Type | DDR4 |
| Keyboards | Numeric Keypad |
| Screen Refresh Rate | 60Hz |
| Weight (Battery Included) | <1.5Kg |
| Port | Mini HDMI-Compatible |
| Video Memory Capacity | Main memory allocated memory |
| Display Size | 11.6" |
| Panel Type | TN(防护工具) |
| Touch Screen | no |
| RAM | 8GB |
| Body Material | Plastic |
| Thermal Design Power | 6W |
| Thickness | 15mm- 18mm |
| Feature | Killer WIFI |
| Expandable storage | YES |
| Average Battery Life(in hours) | 2-3 hours |
| Certification | RoHS |
| Wireless Interfaces | Wi-Fi 4 (802.11n 2,4 GHz / 5 GHz) |
| Display resolution | 1366×768 |
| Keyboard backlit type | no |
| Keyboard language | English |
| Hard Drive Interface | M.2 |
| Battery Capacity(mAh) | 3500 |
| Recommended use | Daily Entertainment |
| Network Communiction | WIFI |
| Hard Drive Capacity | 128GB |
| Battery lifetime | < 3 hour |
| Package | Yes |
| CPU Brand/Model | Intel Celeron N4000 |
| SSD | Ability to expand |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
-
Network Cable Cable Seperater One Divided Into Two Conversion Connection Butt Joint Rj45 Simultaneous Internet Access Broadband Network Three-port IPTV
$11.00Sold By: Great_StoreProduct information: Color: surf the Internet at the same time, single use cannot surf the Internet at the same time, custom length Packing List: PE bag Process: Injection Molding/injection Packing list: Network cable splitter*1 Product Image:
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
new UGREEN HiTune Max5 Hybrid Active Noise Cancelling Headphones Hi-Res LDAC Sound Bluetooth Headphones Multipoint Connection
$107.95Original price was: $107.95.$52.26Current price is: $52.26.Sold By: www.AliDady.comUGREEN ◎ Brand Newest Launch <> ★Dual Hi-Res+LDAC Decoding ★90H Listening Time ★ Dual Mic DNN Call Noise Reduction ★120ms Ultra Low Latency Hi-Res Certification Enjoy high-quality sound whether wired or wireless 43dB ANC Deep Noise Reduction Block Out the World, Just Your Music 40mm Composite …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Children’s HD Digital Waterproof Camera
$17.21Sold By: Great_StoreProduct information: Battery capacity: 600 mA Charging time: 2-3 hours Working time: 3-6 hours Product size: 80*60 Current and voltage: 5V/1A Liquid crystal screen: 2.3 inches Weight: 65g PC interface: USB 2.0 The product is 800W pixels
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Painted King K68 Painting Board Painted Area 8×5 Inch Hand Painted Plate Painted King Kenting K68 Digital Tablet
$55.00Sold By: Great_StoreRole: Paint King Condition: New Interface Type: USB Additional features: Tablet Induction method: electromagnetic pressure induction
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page











Reviews
There are no reviews yet.