Category
Top rated products
-
TOZO T9 True Wireless Earbuds Bluetooth 5.3 Noise Cancelling 4 Mic Headphones Deep Bass
Rated 5.00 out of 5$16.65 – $19.85Price range: $16.65 through $19.85 -
XIAOMI True Wireless Earphones E17 ANC Bluetooth5.3 Earbuds Active Noise Cancelling In Ear HiFi Stereo Headsets For Android iOS
Rated 5.00 out of 5$10.15 – $10.72Price range: $10.15 through $10.72 -
Metal Anal Plug Stainless Steel Butt Plug With Jewelry Colorful Crystal Anus Plug Anal Bead Adults Sex Toys for Women Adult Game
Rated 5.00 out of 5$8.28 – $22.47Price range: $8.28 through $22.47 -
A4 Digital Graphics Tablet: LED Light Box Pad for Writing, Painting
Rated 5.00 out of 5$11.02 -
Jabra Evolve 20 USB Stereo Ear-Pad Headset
Rated 5.00 out of 5$39.44 -
Men'S Casual Fashion Shirt Striped Texture Fabric Comfortable Senior Soft Skin Suitable for Home Or Commute Wearing All Stylish Shirts Simple Elegant Style Men'S Top Long Sleeve Shirts for Men
Rated 5.00 out of 5$27.43 – $27.73Price range: $27.43 through $27.73 -
Logitech H390 USB Headset with Microphone - Black
Rated 5.00 out of 5$49.00Original price was: $49.00.$26.28Current price is: $26.28. -
2024 Autumn Winter New Arrivals Dress Elegant O-neck Solid Texture Flounce Long Dress Women Winter New Long Sleeve Dress Sales
Rated 5.00 out of 5$6.14 – $7.02Price range: $6.14 through $7.02 -
XPPen Deco 01 V2 10x6 inch 8192 Level Battery-free Pen Support Windows Mac Digital Graphics Tablet for Drawing Animation
Rated 5.00 out of 5$85.35Original price was: $85.35.$53.50Current price is: $53.50. -
1PC Luxurious Rabbit-Shaped Long Plush Sofa Cushion - Ultra-Soft, Thickened, and Delicate for Winter Warmth - Non-Slip Furniture Protective Cover for Living Rooms, Bedrooms, and Offices with Easy Care and Durable Construction
Rated 5.00 out of 5$7.42 – $25.35Price range: $7.42 through $25.35
World Trading Site
Original Xiaomi Redmi 6A 3GB 32GB Smartphone Wholesale Xiaomi Mobile Phones Unlocked Android Google Play Global Frimware
$41.03 – $44.03Price range: $41.03 through $44.03
Xiaomi Redmi 6A
Original Xiaomi Redmi 6A Smartphone Wholesale Cheapest Xiaomi Mobile Phones Unlocked Android Google Play Redmi 6A Global Frimware
1.Package Included (Shop in Bundles to get free film and covers):
1 x Xiaomi Redmi 6A Cell phone
1 x Charger
1 x USB Cable
1 x SIM Needle
1 x Battery (Built-in)
1 x User Manual
12nm high performance processor | 5.45″ Full Screen Display | Slender design | 13MP camera





All new 12nm processor
|
NETWORK |
|
|
GSM / CDMA / HSPA / LTE |
|
|
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 |
|
|
CDMA 800 & TD-SCDMA |
|
|
HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
|
|
1, 3, 5, 7, 8, 34, 38, 39, 40, 41 |
|
|
HSPA 21.1/5.76 Mbps, LTE-A (2CA) Cat7 300/150 Mbps |
|
DISPLAY |
|
|
IPS LCD |
|
|
5.45 inches, 76.7 cm2 (~72.7% screen-to-body ratio) |
|
|
720 x 1440 pixels, 18:9 ratio (~295 ppi density) |
|
BODY |
|
|
147.5 x 71.5 x 8.3 mm (5.81 x 2.81 x 0.33 in) |
|
|
145 g (5.11 oz) |
|
|
Glass front, plastic back, plastic frame |
|
|
Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
|
PLATFORM |
|
|
Android 8.1 (Oreo), planned upgrade to Android 10, MIUI 12 |
|
|
Mediatek MT6761 Helio A22 (12 nm) |
|
|
Quad-core 2.0 GHz Cortex-A53 |
|
|
PowerVR GE8320 |
|
MEMORY |
|
|
microSDXC (dedicated slot) |
|
|
16GB 2GB RAM, 32GB 2GB RAM, 32GB 3GB RAM |
|
|
eMMC 5.1 |
|
MAIN CAMERA |
|
|
13 MP, f/2.2, PDAF |
|
|
LED flash, HDR, panorama |
|
|
1080p@30fps |
|
SELFIE CAMERA |
|
|
5 MP, f/2.2 |
|
|
SOUND |
|
|
Yes |
|
|
Yes |
|
COMMS |
|
|
Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot |
|
|
4.2, A2DP, LE |
|
|
Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS |
|
|
No |
|
|
FM radio |
|
|
microUSB 2.0 |
|
FEATURES |
|
|
Accelerometer, proximity, compass |
|
BATTERY |
|
|
Li-Ion 3000 mAh, non-removable |
Due to extreme shortage,The color is mainly gold or pink, the color will be shipped randomly,If you need to specify the color, please note when placing the order
GLOBAL FIRMWARE WITH WORKING GOOGLE PLAY STORE



| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| Brand Name | XIAOMI |
| Xiaomi Model | 6A |
| Item Condition | Used |
| Touch Screen | Yes |
| Fast Charging | Nonsupport |
| 3.5mm Headphone Port | YES |
| Operation System | Android |
| Rear Camera Pixel | 13MP |
| Display Resolution | 1440×720 |
| Front Camera Pixel | 5MP |
| Design | BAR |
| Battery Type | Not Detachable |
| Charging Power | other |
| Front Camera Quantity | 1 |
| Rear Camera Quantity | 1 |
| Display Size | 6.3 |
| Screen Type | Full Screen |
| Hign-concerned Chemical | none |
| Origin | Mainland China |
| Biometrics Technology | Face Recognition |
| Battery Capacity(mAh) | 3000 |
| Charging Interface Type | Micro USB |
| Wireless Charging | no |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card |
| Certification | CE |
| Model Number | Redmi 6A |
| Storage | 2+16GB / 3+32GB |
| Version | Global Firmware |
| Language | Multi-Language |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
-
2024 Global Version Original Xioami Pad 6S Pro Tablet 16GB+1T 11inch HD 4K Android 14 20000mAh 5G Dual SIM WiFi GPS Tablet PC
$90.20 – $130.85Price range: $90.20 through $130.85Sold By: www.AliDady.comNew listing in 2024, MI factory direct sales Specification: Model No.: XIOAMI Pad 6S PRO CPU: Snapdragon 888 Deca Core (Latest 10 Core) SIM/TF: 2 SIM Card Slots (Nano SIM) + 1 TF Card Slots (Maximum support extension 128GB) Screen: 11 Inch 4K Screen Resolution :2560*1600 Camera: Front Camera 16MP+ Rear Camera 32MP …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
2024 Global Version XioaMi Pad 6 Pro Tablet Android 13 16GB 1TB Dual SIM 10 Core 12000mAh 5G Network Phone Call GPS Tablet PC
$94.44 – $130.77Price range: $94.44 through $130.77Sold By: www.AliDady.comNew listing in 2024, factory direct sales Specification: Model No.: Xioami Pad 6 PRO CPU: MTK6797 Deca Core (Latest 10 Core) SIM/TF: 2 SIM Card Slots (Nano SIM) + 1 TF Card Slots (Maximum support extension 128GB) Screen: 11 Inch 4K Screen Resolution :2560*1600 Camera: Front Camera 24MP+ Rear Camera 48MP Memory: 16GB RAM+1T ROM/16GB …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Global Version Tablets Xioami Pad 15 Pro 10.1 Inch HD Original Tablet 5G Wifi Android 13 Snapdragon 870 Google Play Mi Tablets
$97.14 – $123.26Price range: $97.14 through $123.26Sold By: www.AliDady.comDetail introduction 【Model Name】Pad 15 Pro 10.1 Tablet 【CPU chip】Snapdragon 870 【Battery】20000mAh 【Others version】Android 13 【Screen resolution】1280 x 800 10.1-inch IPS display screen 【RAM】8+256GB/12+512GB/16+1TB 【Speaking】Support, 8core 【Frequency】1.3GHZ-1.5GHZ 【Vibration】The phone: support, double card 【Colors】Blue/White/Black 【Frequency band】 Active 2G frequency band: GSM850/900/1800/1900 WCDMA: 850/2100full spectrum Network band: 4g/LTE: B1/B2/B5/B17/B38/B39/B40 【Other features】GPS+FM+wifi+Bluetooth 【Camera pixel】5.0MP+8.0MP 【Multi Function】”Full screen, Face …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
2024 NEW Original Xioami Pad 6S Pro Tablet 11inch HD 4K Android 14 16GB+1T 20000mAh 5G Dual SIM Bluetooth WiFi GPS WPS Tablet PC
$93.33 – $142.44Price range: $93.33 through $142.44Sold By: www.AliDady.comNuevo listado en 2024, ventas directas de fábrica MI Especificación: N. ° de Modelo: XIOAMI Pad 6S PRO CPU: Snapdragon 888 Deca Core (último núcleo 10) SIM/TF: 2 ranuras para tarjetas SIM (Nano SIM) + 1 ranuras para tarjetas TF (extensión de soporte máxima de 128GB) Pantalla: pantalla 4K de 11 pulgadas …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page











Reviews
There are no reviews yet.