Category
Top rated products
-
Logitech H390 USB Headset with Microphone - Black
Rated 5.00 out of 5$49.00Original price was: $49.00.$26.28Current price is: $26.28. -
2024 Autumn Winter New Arrivals Dress Elegant O-neck Solid Texture Flounce Long Dress Women Winter New Long Sleeve Dress Sales
Rated 5.00 out of 5$6.14 – $7.02Price range: $6.14 through $7.02 -
XPPen Deco 01 V2 10x6 inch 8192 Level Battery-free Pen Support Windows Mac Digital Graphics Tablet for Drawing Animation
Rated 5.00 out of 5$85.35Original price was: $85.35.$53.50Current price is: $53.50. -
1PC Luxurious Rabbit-Shaped Long Plush Sofa Cushion - Ultra-Soft, Thickened, and Delicate for Winter Warmth - Non-Slip Furniture Protective Cover for Living Rooms, Bedrooms, and Offices with Easy Care and Durable Construction
Rated 5.00 out of 5$7.42 – $25.35Price range: $7.42 through $25.35 -
GAOMON S620 6.5 x 4 Inches Digital Tablet Anime, OSU with 8192 Levels Battery-Free Pen
Rated 5.00 out of 5$46.14 -
TOZO T9 True Wireless Earbuds Bluetooth 5.3 Noise Cancelling 4 Mic Headphones Deep Bass
Rated 5.00 out of 5$16.65 – $19.85Price range: $16.65 through $19.85 -
XIAOMI True Wireless Earphones E17 ANC Bluetooth5.3 Earbuds Active Noise Cancelling In Ear HiFi Stereo Headsets For Android iOS
Rated 5.00 out of 5$10.15 – $10.72Price range: $10.15 through $10.72 -
Metal Anal Plug Stainless Steel Butt Plug With Jewelry Colorful Crystal Anus Plug Anal Bead Adults Sex Toys for Women Adult Game
Rated 5.00 out of 5$8.28 – $22.47Price range: $8.28 through $22.47 -
A4 Digital Graphics Tablet: LED Light Box Pad for Writing, Painting
Rated 5.00 out of 5$11.02 -
Jabra Evolve 20 USB Stereo Ear-Pad Headset
Rated 5.00 out of 5$39.44
World Trading Site
XUESEVEN KING1000 Mini Phone Smartphone 8.1 Android 3.0” Display Dual SIM Standby 3G Wifi GPS Play Store 2GB 16GB Mobile Phones
$40.66 – $41.57Price range: $40.66 through $41.57
General Specification
◇ CPU Model: MTK6580 Quad Core 1.3G
◇ Network Band:
WCDMA/B1/B2/B5/B8
GSM 850/900/1800/1900
◇ Dual sim / GPRS / External TF card support
◇ Voice decode: ADPCM/AMR
◇ EDGE: Support download
◇ Inner memory: Inner 2GB+16GB
◇ Camera: Dual cameras front 2Mpx back 5Mpx
◇ Antenna:Inner FPC antenna
Display
◇ Resolution: 3.0 inch HD 480*854 Screen
◇ Phone colors: Black, gold, blue
◇ Connection to motherboard: Connector
Connectivity
◇ With Bluetooth4.0 / FM
◇ Charging: Type-C input charging
◇ No Analogue TV / Earphones
Interface configuration
◇ No Audio Jack / RF test interface
◇ With 2 SIM card slot / Side keys
◇ External TF card slot: Shared with SIM slot
◇ Phone book: 2000+SIM card storage
Software function
◇ No NFC Function
◇ With GPS(But need a very strong network signal)
◇ With Calculator / Calendar / Memo / Fixed time on and off / Key lock / USB stick
Shipping package
◇1x Phone(Including battery)
◇ 1x User manual
◇ 1x Card Removal Pin
◇ 1x Phone Case
◇ 1x HD Protective Film
◇ 1x Type-C Cable
◇ 1x Box
◇ 1x Sling (color randomly distributed)
◇ (No power adapter included,Please prepare 5V charging adapter by yourself)



















| Weight | 9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 cm |
| Brand Name | XUESEVEN |
| Item Condition | New |
| Touch Screen | Yes |
| Fast Charging | Nonsupport |
| 3.5mm Headphone Port | no |
| Operation System | Android |
| Rear Camera Pixel | 5MP |
| Display Resolution | 854×480 |
| Front Camera Pixel | 2MP |
| Design | BAR |
| Battery Type | Not Detachable |
| Charging Power | other |
| Front Camera Quantity | 1 |
| Language | Arabic |
| Rear Camera Quantity | 1 |
| Display Size | 3.0 |
| Screen Type | Normal Screen |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Biometrics Technology | Face Recognition |
| Battery Capacity(mAh) | 1100 |
| Charging Interface Type | TYPE-C |
| Wireless Charging | no |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card |
| Bluetooth Version | YSE |
| NFC | no |
| Battery Capacity Range | <3000 mAh |
| CPU Model | MTK |
| MTK Model | MT6580 |
| Memory Card Type | Shared with SIM slot |
| Wi-fi | YES |
| Certification | FCC |
| Cellular | 2G |
| Screen Material | IPS |
| Choice | yes |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
-
2024 NEW Original Xioami Pad 6S Pro Tablet 11inch HD 4K Android 14 16GB+1T 20000mAh 5G Dual SIM Bluetooth WiFi GPS WPS Tablet PC
$93.33 – $142.44Price range: $93.33 through $142.44Sold By: www.AliDady.comNuevo listado en 2024, ventas directas de fábrica MI Especificación: N. ° de Modelo: XIOAMI Pad 6S PRO CPU: Snapdragon 888 Deca Core (último núcleo 10) SIM/TF: 2 ranuras para tarjetas SIM (Nano SIM) + 1 ranuras para tarjetas TF (extensión de soporte máxima de 128GB) Pantalla: pantalla 4K de 11 pulgadas …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
Global Version Tablet PC Original Xioami Pad 6S Pro HD 4K Android 14 16GB+1024GB 12000mAh GPS 5G Dual SIM Bluetooth WiFi Tablet
$94.08 – $130.11Price range: $94.08 through $130.11Sold By: www.AliDady.commodname=ckeditor 【Product Specification】1. Model:Pad 6S Pro2. Platform: Snapdragon 8883. Standby :1 sim card + sd card / 2 sim cards4. Screen: 11-inch HD full display 2560*16005.Speaker :1511 box speaker frequency :GSM-B2 B3 B5 B8 WCDMA-B1 B5 B8 FDD-B1 B3 B5 B7 B8 B20 TDD-B34 B38 B39 B40 B41 TDSCDMA-B34 B39 5G6. Vibration: Support7. Color: Blue/Black/Green8. Memory :12GB+256GB/16GB+ 512GB/1TB9. Multimedia :MP3/MP4/3GP/FM radio/Bluetooth10. Features: Full screen,GPS, …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
2024 Global Version Original Xioami Pad 6S Pro Tablet 16GB+1T 11inch HD 4K Android 14 20000mAh 5G Dual SIM WiFi GPS Tablet PC
$90.20 – $130.85Price range: $90.20 through $130.85Sold By: www.AliDady.comNew listing in 2024, MI factory direct sales Specification: Model No.: XIOAMI Pad 6S PRO CPU: Snapdragon 888 Deca Core (Latest 10 Core) SIM/TF: 2 SIM Card Slots (Nano SIM) + 1 TF Card Slots (Maximum support extension 128GB) Screen: 11 Inch 4K Screen Resolution :2560*1600 Camera: Front Camera 16MP+ Rear Camera 32MP …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page -
2024 Global Version Original Xioami Pad 6S Pro Tablet 11inch HD 4K Android 14 16GB+1T 20000mAh 5G Dual SIM WiFi GPS Tablet PC
$90.07 – $130.85Price range: $90.07 through $130.85Sold By: www.AliDady.comNew listing in 2024, MI factory direct sales Specification: Model No.: XIOAMI Pad 6S PRO CPU: Snapdragon 888 Deca Core (Latest 10 Core) SIM/TF: 2 SIM Card Slots (Nano SIM) + 1 TF Card Slots (Maximum support extension 128GB) Screen: 11 Inch 4K Screen Resolution :2560*1600 Camera: Front Camera 16MP+ Rear Camera 32MP …
Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page











Reviews
There are no reviews yet.